افزایش درگیری متحدان عربستان و امارات در جنوب یمن

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، مسئولان محلی یمن از درگیری عناصر کمربند امنیتی تحت حمایت امارات و شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن در عدن خبر دادند.

افزایش درگیری متحدان عربستان و امارات در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی ها، امارات ادعای خروج تدریجی از یمن را دارد، اما هر روز که می گذرد، درگیری شبه نظامیان تحت حمایت آن با نیروهای وابسته به عربستان سعودی و دولت عبد ربه منصور هادی که مورد حمایت ریاض است، بیشتر می گردد.

شبکه المیادین امروز چهارشنبه گزارش داد که عناصر مسلح تحت حمایت امارات و شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن روز چهارشنبه (16 مرداد) بشدت در عدن با یکدیگر درگیر شده اند.

مسئولان محلی یمن می گویند که این درگیری بین عناصر نیروهای موسوم به الحزام الامنی (کمربند امنیتی) تحت حمایت امارات و نیروهای گارد ریاست جمهوری وابسته به دولت مستعفی یمن به ریاست هادی انجام شده است.

در همین ارتباط، خبرگزاری آناتولی گزارش داد که دو طرف روز چهارشنبه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری معاشیق در عدن با یکدیگر درگیر شدند، که به دنبال آن، سه نفر کشته و ده نفر زخمی شدند.

پیش از این هم، شبه نظامیان هوادار امارات و دولت مستعفی یمن در اطراف کاخ ریاست جمهوری المعاشیق در عدن با یکدیگر درگیر شده بودند که در این درگیری ها، ده ها نفر از دو طرف کشته و زخمی شدند.

شبکه الجزیره به نقل از منابع یمنی گزارش داد که تیراندازی و درگیری امروز در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری پس از مراسم تشییع جنازه کشته های پادگان الجلاء در عدن صورت گرفت.

یگان های پهپادی و موشکی ارتش یمن و انصارلله روز پنجشنبه گذشته پادگان الجلاء در عدن را هدف قرار داده بودند که در پی آن 41 نفر از جمله یکی از فرماندهان ارشد شبه نظامیان کشته شدند(جزئیات بیشتر).

حمله نیروهای تحت حمایت امارات به کاخ ریاست جمهوری مذکور در حالی است که ابوظبی اخیرا اعلام نموده که قصد خروج نیروهایش از جنوب یمن را دارد و حتی گام هایی در این زمینه برداشته است اما بعضی گزارش های خبری حاکی است که امارات در حال جایگزینی شبه نظامیان آموزش دیده با نیروهای اماراتی است.

شبکه خبری الجزیره می گوید که اعلام عقب نشینی نیروهای اماراتی از جنوب یمن، نقشه ابوظبی برای تسلط کامل بر استان عدن است (جزئیات بیشتر).

مسئولان انصارالله می گویند که نیروهای کمربند امنیتی در راستای تصرف کامل بر عدن، شمالی های مقیم جنوب یمن را شناسایی و سپس آنها را مجبور به مهاجرت می نمایند.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل دیروز (سه شنبه) به موضوع مهاجرت اجباری شمالی های مقیم جنوب یمن واکنش نشان داد و گفت که کمربند امنیتی امارات در مساله مهاجرت اجباری در عدن دست دارد.

راوینا شامداسانی سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت که اقدام نیروهای کمربند امنیتی در مهاجرت اجباری شمالی های مقیم جنوب یمن با انگیزه های نژادپرستانه و مهاجرت صدها یمنی صورت می گیرد.

سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی یکشنبه گذشته خود سناریوی چنددستگی در عدن تحت عناوین قومی را محکوم کرد و گفت که اشاعه ناامنی ها در جنوب یمن در راستای این سناریو صورت می گیرد، لذا منفعت یمنی ها در همکاری و صلح و امنیت است.

وی گفت که بعضی از اشغالگری امارات در یمن و حضور اماراتی ها استقبال و در عین حال از مردم یمن اکراه دارند و از آنها دوری می نمایند(جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "افزایش درگیری متحدان عربستان و امارات در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش درگیری متحدان عربستان و امارات در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید