افزایش 62 درصدی مخازن سدهای ایران

رئیس گروه بهره برداری از سدهای کشور گفت: موجودی آب مخازن سدهای کشور در تاریخ 20 فروردین ماه، معادل 38.2 میلیاردمترمکعب ثبت شده به گونه ای که موجودی آب مخارن نسبت به سال گذشته در تاریخ مشابه 62 درصد افزایش داشته است.

افزایش 62 درصدی مخازن سدهای ایران

وحید عسکری نژاد در گفت وگو با خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت سدهای ایران اظهار کرد: تعداد سدها مهم در حال بهره برداری، حدود 178 سد است که ظرفیتی در حدود 50 میلیارد مترمکعب دارند.

وی با بیان این که مقادیر ورودی به سدها از ابتدای سال آبی تا تاریخ 20 فروردین ماه، معادل 51.1 میلیارد مترمکعب است، ابراز کرد: مقادیر ورودی نسبت به سال گذشته در بازه زمانی مشابه 268 درصد افزایش داشته است.

به گفته رئیس گروه بهره برداری از سدهای کشور، مقادیر خروجی از سدها از ابتدای سال آبی تا تاریخ 20 فروردین ماه معادل 32.8 میلیارد مترمکعب ثبت شده و مقادیر خروجی نسبت به سال گذشته در بازه زمانی مشابه 143 درصد افزایش داشته است.

عسکری نژاد با تاکید به این مساله که درصد پرشدگی مخازن سدها در تاریخ 20 فروردین ماه حدود 76 درصد تخمین زده شده، اظهار کرد: موجودی مخازن کشور نسبت به هفته گذشته 7 میلیارد مترمکعب افزایش داشته است.

به گفته وی، تعداد سدهایی که بیش از 90 درصد پرشدگی دارند، 72 سد و تعداد سدهایی که کمتر از 40 درصد پرشدگی دارند، 33 سد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش 62 درصدی مخازن سدهای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 62 درصدی مخازن سدهای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید