تفاوت این دو عکس در چیست؟

باید افتخار کنیم و باید ببالیم که چنین مردانی نماد شرف و انسانیت ما ایرانی ها هستند. ما پرچم افتخارمان را بر پایه عدالت و مروت و انسانیت بنا نموده ایم و تا پای جان از آن پاسداری خواهیم کرد.

تفاوت این دو عکس در چیست؟

به گزارش مشرق، یک کاربر اینستاگرامی نوشت: ایووجیما یک جزیره آتش فشانی کوچک در بیش از هزار کیلومتری جنوب توکیو است. همین جزیره مانع پیشروی بیشتر متفقین به خاک ژاپن شده بود. آمریکایی ها به دنبال تصرف ایووجیما و تبدیل آن به پایگاه هوایی خود بودند و با کشتار بیست و یک هزار سرباز ژاپنی این تپه را به اشغال خود درآوردند. در روز پنجم نبرد، سربازان اشغالگر آمریکایی پس از تصاحب تپه سوریباچی یک پرچم ایالات متحده را بر فراز تپه برافراشتند و جو رزنتال، عکاس آسوشیتدپرس هم با دوربین بزرگ اسپید گرافیک خود در صحنه حضور داشت و این لحظه افتخار به تجاوزگری امریکایی ها را ثبت کرد.پس از آن و به مرور این تصویر به عنوان نماد افتخار امریکایی ها مشهور شد. افتخاری که بر پایه ظلم و خونریزی بنا شده است. حالا آن تصویر را با عکسی که یکی از عکاسان ایرانی از نیروهای امدادی سیل لرستان در پلدختر ثبت نموده است، مقایسه کنید.

باید ببینیم، باید افتخار کنیم و باید ببالیم که چنین مردانی نماد شرف و انسانیت ما ایرانی ها هستند. ما پرچم افتخارمان را بر پایه عدالت و مروت و انسانیت بنا نموده ایم و تا پای جان از آن پاسداری خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تفاوت این دو عکس در چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت این دو عکس در چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید