توزیع سبد غذایی و یاری نقدی به مددجویان گرفتار سیل

رئیس کمیته امداد از اختصاص سبد غذایی و یاری نقدی به خانواده های مددجویان سیل زده در استان های شمالی اطلاع داد و گفت: براساس تدابیر قبلی، منازل مددجویان امداد تحت پوشش بیمه حوادث است و تمام خسارات وارده به طور کامل جبران خواهد شد.

توزیع سبد غذایی و یاری نقدی به مددجویان گرفتار سیل

به گزارش خبرنگاران، سیدپرویز فتاح با تشریح خدمات کمیته امداد به مددجویان سیل زده در استان های گلستان، مازندران و خراسان شمالی گفت: امروز از یاری های مردمی و امدادی یک میلیارد تومان به خانواده های گلستانی پرداخت می گردد و خانواده های یک نفره 300 هزار تومان، دو نفره 400 هزار تومان، سه نفره 500 هزار تومان، چهار نفره 600 هزار تومان و پنج نفر به بالا 700 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه براساس تدابیر اندیشیده شده، منازل مددجویان امداد همه ساله تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرد، اظهارکرد: بیمه حوادث بیمه منازل مسکونی مددجویان شهری 35 میلیون تومان و منازل روستایی 25 میلیون تومان است همچنین بیمه اثاثیه منزل مددجویان شهر و روستا 15 میلیون تومان است و با توجه به این امر، خسارات وارده از سیل به طور کامل جبران خواهد شد.

رئیس کمیته امداد از توزیع بسته غذایی برای مددجویان گرفتار در سیل اطلاع داد و تاکید نمود: بسته های غذایی به ارزش 400 هزار تومان بین خانواده های آسیب دیده تحت حمایت خراسان شمالی در حال توزیع است.

فتاح با بیان اینکه از ساعات اولیه وقوع سیل در گلستان، خراسان شمالی و مازندران، همکاران امداد با تمام قوا مشغول شناسایی احتیاجها و امدادرسانی به خانواده های تحت پوشش هستند، گفت: در پنج شهرستان گمیشان، گنبد، آق قلا، بندر ترکمن و آزادشهر در استان گلستان حدود 2000 خانوار تحت پوشش امداد دچار آسیب و خسارت شده اند همچنین در خراسان شمالی در شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان حدود 300 خانوار دچار آسیب و تخریب منازل شده اند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه خوشبختانه در سیل اخیر هیچگونه تلفات جانی در میان مددجویان امداد گزارش نشده است، اظهارکرد: کمیته امداد از همان ساعات اولیه کار رسیدگی به این خانواده ها را شروع کرد و کالاهای اساسی مورد احتیاج این خانواده ها در حال توزیع است.

فتاح گفت: میزان آسیب منازل مددجویان در خراسان شمالی 20 تا 100 درصد گزارش شده است و 23 روستای شهرستان راز وجرگلان دچار سیل شده اند.

رئیس کمیته امداد اضافه نمود: از محل یاری های امداد و خیران، برای تمامی مددجویان آسیب دیده، مسکن مقاوم احداث می گردد.

فتاح با اشاره به خسارت سیل به حدود 450 خانوار مددجو در استان مازندران اظهارکرد: در سیل چند روز گذشته استان مازندران 35 واحد مسکن مددجویی دچار تخریب کامل و حدود 250 واحد مسکونی دچار خسارت شده است.

بنا براعلام سایت خبری کمیته امداد، وی توضیح داد: در سیل اخیر به مددجویان تحت حمایت در شهرستان های سیمرغ، ساری، جویبار، میاندورود، سوادکوه، نکا و بهشهر خسارت وارد شد که بیشترین خسارت ها در شهرستان های سیمرغ و ساری بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توزیع سبد غذایی و یاری نقدی به مددجویان گرفتار سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع سبد غذایی و یاری نقدی به مددجویان گرفتار سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید