خسارتی که کمبود آب به نخیلات بهبهان وارد کرد

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، مدیر اداره جهاد کشاورزی بهبهان با اشاره به مشکلاتی که کمبود آب برای نخیلات این شهرستان به وجود آورد، گفت: سال جاری کمبود آب در بهبهان باعث شد تا خرمای تولیدی شهرستان از نظر کیفی حدود 60 درصد و از نظر کمی حدود 40 درصد کاهش داشته باشد.

خسارتی که کمبود آب به نخیلات بهبهان وارد کرد

کامبیز محسنی در گفت وگو با وبلاگ ورزشی ها، با اشاره به شروع برداشت خرما از نخیلات این شهرستان اظهار کرد: برداشت خرما تقریبا از چند روز گذشته در بهبهان شروع گردیده و حدود 20 روز نیز به طول می انجامد. با توجه به شرایط رطوبت هوا، عملیات برداشت از نخیلات انجام می گردد.

وی اضافه نمود: سطح زیر کشت نخیلات در بهبهان حدود یک هزار و 450 هکتار است اما متاسفانه شرایط کمبود و شوری آب باعث شد تا از این سطح زیر کشت نتوانیم محصول مناسبی را برداشت کنیم.

مدیر اداره جهاد کشاورزی بهبهان با اشاره به مسائلی که کمبود آب برای نخیلات این شهرستان به وجود آورد، توضیح داد: سال جاری کمبود آب در بهبهان باعث شد تا خرمای تولیدی شهرستان از نظر کیفی حدود 60 درصد و از نظر کمی حدود 40 درصد کاهش داشته باشد.

محسنی ادامه داد: گرمای هوا اثر چندانی بر روی خرمای تولیدی در بهبهان نداشت اما شوری و مخصوصا کمبود آب مسائل جدی را برای نخیلات و خرمای تولیدی شهرستان به وجود آورد تا کشاورزان نتوانند سال جاری آنطور که باید برداشت مناسبی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارتی که کمبود آب به نخیلات بهبهان وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارتی که کمبود آب به نخیلات بهبهان وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید