درمان افسردگی و اختلال دوقطبی با افزایش فعالیت بدنی

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، آزمایش های جدید تایید می نماید که افزایش فعالیت بدنی منجر به بهبود خلق وخو و افزایش سطح انرژی به ویژه در افراد مبتلا به اختلال دو قطبی می گردد.

درمان افسردگی و اختلال دوقطبی با افزایش فعالیت بدنی

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، بر اساس نتایج یک مطالعه جدید در آمریکا حدود 3 درصد از بزرگسالان این کشور در سال گذشته به اختلال دوقطبی مبتلا بوده اند. این در حالیست که اختلال افسردگی حتی بیش از این میزان بین افراد شیوع دارد.

طبق اعلام سازمان دنیای بهداشت (WHO) در حال حاضر 300 میلیون نفر در سراسر دنیا به افسردگی مبتلا هستند. از این رو این سازمان افسردگی را علت پیشِ روی ناتوانی دنیای دانسته است.

یافته های جدیدِ متخصصان دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ در بالتیمور می تواند به کاهش علائم افسردگی به خصوص در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی یاری کند.

متخصصان طی آزمایشی دستگاه های ردیاب را برای 242 فرد بین 15 تا 84 ساله استفاده کردند تا برای بیش از دو هفته وضعیت خلق و خو و سطوح انرژی آنها را ارزیابی نمایند.

شرکت نمایندگان در این آزمایش روزانه چهار بار اطلاعات خود را با مقیاس هفت امتیازی که از بسیار خسته تا بسیار پرانرژی و از بسیار ناراحت تا بسیار خوشحال دسته بندی می شد به ثبت می رساندند. متخصصان این اطلاعات را روزانه چهار بار برای هر شرکت نماینده به هنگام صبح، زمان ناهار، زمان شام و زمان خواب آنالیز کردند.

در مجموع این مطالعه نشان داد فعالیت بدنیِ بیشتر در هر یک از این زمان ها منجر به خلق و خوی بهتر و سطح انرژی بالاتر در زمان تعیین بعدی می گردد.

هم چنین این رابطه به طور عکس نیز صادق بود. این بدان معناست که سطح انرژی بالاتر در یکی از این زمان های تعیین منجر به فعالیت بدنی بیشتر در زمان تعیین بعدی می گردد. همچنین این اثرات مفید در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی قوی تر بود.

این مطالعه هم چنین نشان داد فعالیت بدنی بیشتر با مدت کمتر خواب در طول شب و خواب بیشتر با فعالیت بدنی کمتر در روز بعد مرتبط است.

متخصصان به این نکته اشاره نموده اند که مطالعه در مورد خواب، فعالیت بدنی، خلق وخو و انرژی همزمان با هم در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی اهمیت زیادی دارد، چرا که خواب و فعالیت هر دو بر سلامت روان شناختی افراد اثر دارد. پیش تر این موارد به صورت جداگانه مورد آنالیز قرار گرفته بودند اما اهمیت این مطالعه در آنالیز همزمان این موارد است.

به گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، این یافته ها حاکی از آن است که تمرکز روی درمان های متمرکز بر فعالیت های حرکتی و انرژی می تواند کارآمدی بیشتری نسبت به درمان های فعلی برای افسردگی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درمان افسردگی و اختلال دوقطبی با افزایش فعالیت بدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان افسردگی و اختلال دوقطبی با افزایش فعالیت بدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید