دولت برای عمران و آبادانی روزافزون استان گیلان اهتمام جدی دارد

رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اهتمام جدی دولت بر عمران و آبادانی روزافزون استان گیلان، اظهار کرد: برای آبادانی و توسعه هر چه بیشتر استان گیلان علاوه بر اجرای طرح های استانی و ملی، رقم بسیار مناسبی در بودجه گنجانده شده است.

دولت برای عمران و آبادانی روزافزون استان گیلان اهتمام جدی دارد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی روز سه شنبه در آستانه سفر استانی رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان گیلان، در فرودگاه رشت و در جمع خبرنگاران، گفت: استان گیلان برای دولت در ابعاد مختلف حائز اهمیت است لذا وعده هایی که رئیس جمهور در جریان سفر سه سال پیش به این استان و مردم مطرح نموده بودند، با پیگیری های صورت گرفته، تقریباً همه این وعده ها با پیشرفت خوبی همراه بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور اتمام پروژه اتصال خط آهن سراسری به رشت را یکی از مهم ترین پروژه های صورت گرفته در استان دانست و گفت: رسیدن خط آهن سراسری به رشت اقدام بسیار بزرگی بوده که با همت دولت و مسئولین استانی صورت گرفته است.

واعظی اعلام کرد: بسیاری از پروژه هایی که در جریان این سه سال وعده داده شده بود، به بهره برداری رسیده و در خدمت مردم قرار گرفته است و بنای دولت بر این بوده که پروژه ها در صورت تکمیل و نهایی شدن بلافاصله افتتاح شوند و چنین نبوده که مردم برای افتتاح این پروژه ها منتظر حضور رئیس جمهور بمانند.

رئیس دفتر رئیس جمهور توضیح داد: طی دو الی سه ماه گذشته جلسات متعددی با حضور استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی داشتیم که در آن مطالبات مردم شهرهای مختلف استان گیلان مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفته است و لذا پروژه هایی که قرار است در آینده در سطح استان به بهره برداری برسد، همه بخش ها را شامل می گردد.

واعظی درباره اهمیت رسیدن خط آهن سراسری به رشت، اظهار کرد: این خط آهن با توجه به ظرفیتی که در اتصال به همسایگان شمالی کشورمان وجود دارد، می تواند بعد بین المللی داشته باشد؛ ضمن این که در جریان این سفر اقدام بزرگ دیگری انجام خواهد شد و آن کلنگ زنی خط آهن رشت - آستارا است.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار کرد: در جریان این سفر همچنین برای اتمام باقی مانده اتوبان تهران - رشت، بودجه خوبی گذاشته شده است و فردا کلنگ شروع عملیات این پروژه نیز زده خواهد شد.

واعظی همچنین با اشاره به جاذبه های گردشگری استان گیلان، گفت: سیاست دولت سرمایه گذاری مطلوب بر روی جاذبه های گردشگری استان گیلان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دولت برای عمران و آبادانی روزافزون استان گیلان اهتمام جدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای عمران و آبادانی روزافزون استان گیلان اهتمام جدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید