رایس: بولتون مجبور شد برود

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، فارس نوشت: وزیر پیشین امور خارجه آمریکا در مورد اخراج مشاور امنیت ملی ترامپ، گفت: بولتون مجبور شد برود

رایس: بولتون مجبور شد برود

کاندولیزا رایس وزیر پیشین امور خارجه آمریکا در مورد اخراج جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ در روز سه شنبه،گفت، در یک درگیری میان رئیس جمهور و مشاورش، انتظار می رود که رئیس جمهور باقی بماند.

براساس گزارش اسپوتنیک، رایس گفت: من فکر می کنم یک نوع اختلاف نظر طولانی مدت میان جان و رئیس جمهور و شاید با افراد دیگر در دولت وجود داشته باشد.

وی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز، ترامپ را برای تصمیم لغو نشست با طالبان افغانستان، تحسین کرد و گفت: من خوشحالم که او این تصمیم را گرفت چون فکر می کنم طالبان به این نتیجه رسیده است که ما بیش از آنها خواستار توافق هستیم.

رئیس جمهور آمریکا گفته بود که از نظر او گفت وگوهای این کشور با طالبان به خاتمه رسیده و این مذاکرات مرده است. روزنامه واشنگتن پست نیز در این خصوص نوشت که اختلافات میان مسئولان آمریکایی موجب شکست گفت و گوها با طالبان شده است.

وی با اشاره به حمله یازده سپتامبر که توسط القاعده انجام شد، گفت: ما نمی خواهیم که به مردم افغانستان پشت کنیم و قطعا نمی خواهیم که در موقعیتی باشیم که 18 سال پیش بودیم.

رایس در دولت جورج دابلیو بوش به عنوان مشاور امنیت ملی هم خدمت می کرد و پیش از انتصاب وی به عنوان وزیر امور خارجه با جان بولتون کار می کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام نمود از جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواسته از سمتش استعفا کند.

جان بولتون لحظاتی بعد از این توئیت روایت جدیدی از این استعفا بیان کرد. او در توئیترش نوشت: من دیشب پیشنهاد استعفا دادم و رئیس جمهور ترامپ گفت فردا درباره آن صحبت کنیم.

با آنکه هنوز برآورد های متعددی درباره دلایل اخراج بولتون وجود دارد، بعضی منابع خبری، احتمال دخیل بودن اختلافات او با ترامپ در این اخراج را محتمل تر دانسته اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "رایس: بولتون مجبور شد برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایس: بولتون مجبور شد برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید