وزرای دفاع ترکیه و انگلیس درباره ادلب ملاقات کردند

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، وزرای دفاع ترکیه و انگلیس طی دیداری در آنکارا، درباره مسائل منطقه ای با تمرکز بر موضوع ادلب، صحبت کردند.

وزرای دفاع ترکیه و انگلیس درباره ادلب ملاقات کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی ها، بن والاس وزیر دفاع انگلیس که به آنکارا سفر نموده، با حلوصی آکار همتای ترکیه ای خود ملاقات و رایزنی کرد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با صدور بیانیه ای درباره این ملاقات، اظهار داشت که موضوع اصلی مورد بحث آکار و والاس، مسائل امنیتی و نظامی منطقه، مخصوصا موضوع استان ادلب در سوریه بود.

بر این اساس، وزرای دفاع ترکیه و انگلیس بر عزم خود برای متوقف کردن درگیری ها در ادلب، حفظ ثبات در مرزهای ترکیه و ممانعت از بحران انسانی در سوریه تاکید کردند.

به نوشته آناتولی، آکار و والاس همچنین بر لزوم تماس ها و هماهنگی های متقابل بین دو کشور در موضوع ادلب تاکید کردند.

وزیر دفاع ترکیه روز گذشته درباره تداوم حضور ترکیه در خاک سوریه گفته بود: ما با تمام امکانات و تجهیزات خود در ادلب باقی می مانیم. بحث عقب نشینی مطرح نیست و نیروهای ما در مکان های خود [در ادلب] هستند.

وی در ادامه تهدیدات غیرقانونی علیه دولت سوریه، مدعی شد: ما گفته ایم، اگر آتش بس شکسته گردد و حملات ادامه یابد، ما دوباره به آنها صدمه خواهیم زد و از جایی که [عملیات سپر بهار را] رها کردیم، کار را پی می گیریم. (جزئیات بیشتر)

رؤسای جمهور روسیه و ترکیه هفته قبل در کنفرانس خبری مشترک، از توافق دوجانبه بر سر اعمال آتش بس در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه خبر دادند.

آنکارا و مسکو توافق کردند برای نظارت بر منطقه کاهش تنش، در شهرک های نزدیک ادلب گشت زنی های مشترک برقرار نمایند. همچنین مقرر شده در طول بزرگراه اِم4 سوریه یک گذرگاه امنیتی به عمق 6 کیلومتر هم از شمال و هم از جنوب ایجاد گردد. قرار است بر سر سایر ملاک ها ظرف 7 روز آینده تصمیم گیری گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزرای دفاع ترکیه و انگلیس درباره ادلب ملاقات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزرای دفاع ترکیه و انگلیس درباره ادلب ملاقات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید