برادر امیر قطر از خاتمه قریب الوقوع محاصره این کشور اطلاع داد

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، برادر امیر قطر در توییتی از پرواز قریب الوقوع هواپیماهای این کشور در تمام آسمان منطقه اطلاع داد؛ مسئله ای که بعضی آن را به منزله نزدیک شدن سرانجام محاصره دو ساله قطر قلمداد کردند.

برادر امیر قطر از خاتمه قریب الوقوع محاصره این کشور اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی ها، خلیفه بن حمد، برادر امیر قطر از احتمال بازگشایی تمام آسمان منطقه به روی شرکت ملی هواپیمایی این کشور اطلاع داد.

او سه شنبه (هشتم مرداد) در حساب کاربری توییتر نوشت: ما در [دور زدن] محاصره قطر پیروز شدیم و به زودی هواپیماهای ما فراز همه حریم هوایی [منطقه] به پرواز خواهد درآمد.

قطر بیش از دو سال است که از سوی کشورهای عربی خلیج فارس و مصر، موسوم به محور سعودی یا کشورهای تحریم کننده دوحه محاصره شده است.

کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین پانزدهم ژوئن 2017 (15 خرداد 96) به دنبال انتشار اظهارات منتسب به امیر قطر در رسانه های این کشور که از سیاست های بعضی در منطقه انتقاد نموده و خواستار حمایت از گروه های مقاومت شده بود، روابط خود با قطر را قطع کردند و برای ازسرگیری این روابط شروطی را مشخص کردند که با مخالفت دوحه مواجهه شد (جزئیات بیشتر).

محور سعودی طی این مدت با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم، دست به تحریم مالی علیه قطر زد و آسمان های خود را بر روی شرکت هواپیمایی قطری که از جمله شرکت های مسافربری معروف در جهان است، بست.

عربستان سعودی حتی پا را از این فراتر گذاشت و طرح ایجاد کانال آبی سلوی در مرزهای مشترک خود با قطر را بیان کرد. طرحی که با اجرای آن، این کشور ارتباط زمینی خود به شبه جزیره عربستان را دست داده و به جزیره ای تبدیل خواهد شد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "برادر امیر قطر از خاتمه قریب الوقوع محاصره این کشور اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادر امیر قطر از خاتمه قریب الوقوع محاصره این کشور اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید