خبرنگاران مسائل آب و فاضلاب در خوزستان مسایل بهداشتی به همراه دارد

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، اهواز - خبرنگاران - یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مسائل آب و فاضلاب در خوزستان مسائل جدی بهداشتی در این استان ایجاد نموده است.

خبرنگاران مسائل آب و فاضلاب در خوزستان مسایل بهداشتی به همراه دارد

به گزارش وبلاگ ورزشی ها آیت اله محسن حیدری روز چهارشنبه در ملاقات سرپرست آبفا خوزستان با وی بیان نمود: مسائل فاضلاب خوزستان به حدی رسید که رهبر معظم انقلاب برای حل این مشکل وارد میدان شدند و دولت نیز جلسه فوری در خوزستان تشکیل داد.

وی گفت: مسائل آب و فاضلاب خوزستان باید معضل ملی تلقی شده و راهکاری در سطح ملی برای آن درنظر گرفته گردد، زیرا با امکانات و دارایی های خوزستان حل اساسی آب و فاضلاب امکان پذیر نیست و دولت باید حق و حقوق خوزستان در این موضوع را به طور کامل تامین کند.

آیت اله حیدری اضافه نمود: حل اساسی مسائل آب و فاضلاب خوزستان باید از مرکز و از دولت به صورت جدی پیگیری گردد، اما درعین حال همت مدیران مربوطه در خوزستان با استفاده از امکانات استان نیز می تواند مسائل بعضی شهر ها و روستاها را حل نماید.

در این ملاقات فرزان عباسیان، سرپرست سازمان آب و فاضلاب خوزستان گزارشی از کارهای صورت گرفته و آخرین شرایط استان در این زمینه را ارایه داد.

طول شبکه فاضلاب در اهواز 2 هزار و 300 کیلومتر است که یکهزار و 100 کیلومتر آن معادل 48 درصد فرسوده است.

مشکل پس زدگی فاضلاب در اهواز از سال ها پیش تا به امروز بدون حل باقی مانده است؛ در زمستان با اندک بارش باران سطح خیابان ها مملو از فاضلاب می گردد و در تابستان به دلیل گرمای هوا بوی متعفن فاضلاب آزردگی دوچندان شهروندان را در پی دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مسائل آب و فاضلاب در خوزستان مسایل بهداشتی به همراه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسائل آب و فاضلاب در خوزستان مسایل بهداشتی به همراه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید