مظاهری: کسب 3 مدال در قهرمانی آسیا سخت است، اما نشدنی نیست، این تیم جوان داشته ای برای آینده بوکس ایران است

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، مربی تیم ملی بوکس گفت: بر اساس منطق کسب 3 مدال کار بسیار سختی است، اما نشدنی نیست و یک نتیجه ایده آل است.

مظاهری: کسب 3 مدال در قهرمانی آسیا سخت است، اما نشدنی نیست، این تیم جوان داشته ای برای آینده بوکس ایران است

علی مظاهری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ ورزشی ها، در مورد شرایط تیم ملی بوکس در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا گفت: خدا را شکر بچه ها تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند و از انگیزه بالایی برای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا برخوردار هستند. در مدت برگزاری اردوها با تمام کمی و کاستی ها تمرینات خوبی داشتیم و حالا باید از 30 فروردین ماه و روی رینگ از اعتبار و نام بوکس ایران دفاع نمایند.

وی در مورد پیش بینی عملکرد نمایندگان بوکس ایران گفت: اینکه باید نگاه منطقی به عملکرد بچه ها داشته باشیم موضوعی طبیعی است. البته نمی دانم چرا دوستان علاقه دارند از صحبت های من در مورد توقعات منطقی از این تیم برداشت منفی نمایند. ما با تمام کمی و کاستی ها مسئولیت تیم ملی را قبول کردیم و می دانستیم داشته های بوکس ایران در چه سطحی است، اما باور داشتیم که با حضور جوانان و فعالیت خوب هیئت ها می گردد تیم خوبی را در آینده داشت.

مربی تیم ملی ادامه داد: در این مدت خیلی شنیدم که بعضی از دوستان مطرح کردند که کادرفنی تیم ملی فرار رو به جلو دارد که واژه قشنگی نیست. هر کسی که بوکس را دوست دارد، باید در این مقطع حساس فعلی سکوت کند تا روند رو به جلوی تیم ادامه داشته باشد. ما نیز زمانی که بیرون بودیم و تیم ملی نتیجه نمی گرفت به دلیل علاقه به این رشته سکوت می کردیم.

مظاهری در مورد ترکیب تیم ملی مطرح کرد: ترکیب تیم فعلی خیلی جوانان است و باتجربه ترین عضو تیم 24 سن دارد. این تیم داشته ای برای آینده بوکس ایران در 10 سال آینده است و این تیم برای آینده ساخته می گردد. غیر از سه بازیکن ما که در بازی های آسیایی حضور داشتند بقیه بازیکنان کم تجربه هستند و بعضی اولین سفر برون مرزی خود را تجربه می نمایند. از طرفی رقبای خود را بررسی کردیم و ازبکستان، قزاقستان، تایلند و هند با بهترین بوکسورهای خود در مسابقات حاضر خواهند شد. البته ازبکستان و قزاقستان در بعضی اوزان از بوکسورهای جوان استفاده خواهند کرد. این نشان می دهد که نگاه این کشورها مانند به کسب سهمیه المپیک است و از طرفی نگاهی نیز به کسب مدال داریم.

وی در پاسخ به این سوال که رئیس فدراسیون بوکس کسب 3 مدال در مسابقات قهرمانی آسیا را نتیجه خوشبینانه ای می داند، گفت: اصلا نمی خواهم دستاورد گذشته را زیر سوال ببرم اما کوشش ما کسب نتایج بهتر نسبت به دوره گذشته است. بر اساس منطق کسب 3 مدال کار بسیار سختی است، اما نشدنی نیست و یک نتیجه ایده آل است. از تیم گذشته قهرمانی آسیا شاید تنها یک یا دو بازیکن در ترکیب این تیم حضور داشته باشند. کوشش ما کسب نتیجه بهتر از دوره گذشته است، اما این عملکرد بهتر تنها نباید مربوط به رنگ مدال باشد و باید به عملکرد بچه ها نیز دقت کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مظاهری: کسب 3 مدال در قهرمانی آسیا سخت است، اما نشدنی نیست، این تیم جوان داشته ای برای آینده بوکس ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظاهری: کسب 3 مدال در قهرمانی آسیا سخت است، اما نشدنی نیست، این تیم جوان داشته ای برای آینده بوکس ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید