وزارت ارتباطات سرور تخصیص یافته به پیغام رسان های بومی را پس گرفت

به گزارش وبلاگ ورزشی ها به نقل از گپ، مهدی انجیدنی در خصوص آخرین وضعیت فعالیت این پیغام رسان گفت: هدف گپ با داشتن بیش از 3 میلیون کاربر فعال، ارائه زیرساخت های مناسب به تمامی ارائه دهندگان کسب و کار است و بر این اساس پوشش نیازهای خدمات اجتماعی کسب و کارهای بزرگ و سازمانها در طرح تجاری ما واقع شده است.

وزارت ارتباطات سرور تخصیص یافته به پیغام رسان های بومی را پس گرفت

وی درباره میزان تحقق حمایت های دولتی از پیغام رسان بومی گپ به عنوان یکی از پیغام رسانهای منتخب اعلام شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی گفت: 5 گیگ اینترنت حمایتی داریم و 5 میلیارد تومان وام وجوه اداره شده از وزارت ارتباطات دریافت کردیم که البته هر شرکتی که متقاضی این وام باشد می تواند این مبلغ را از محل وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات دریافت کند و فقط مراحل تخصیص وام برای ما کوتاه تر بود. علاوه بر این، 10 سرور به ما تخصیص داده شد که بعدها پس گرفتند.

انجیدنی در خصوص دسترسی به مرکز ملی تبادل اطلاعات دولت (GSB) که قرار بود برای شبکه های پیغام رسان قابل دسترسی باشد، گفت: GSB دولت فقط برای دسترسی به سامانه شاهکار که برای احراز هویت کاربران به کار گرفته می گردد، برای ما باز شده است. این در حالی است که ارائه این سرویس از سوی دولت هزینه بر است و ما آن را به صورت رایگان عرضه می کنیم .

وی اضافه کرد: خدمات دولت الکترونیک هم که قرار بود از درگاه پیغام رسان های بومی ارائه گردد طی جلسه ای اعلام شد که دیگر این سرویس قابل ارائه نخواهد بود. به همین دلیل ما به صورت مستقیم وارد مذاکره با سازمان ها برای دریافت خدمات عمومی و دولتی شده ایم. برای مثال اکنون طی هماهنگی با شهرداری امکان پرداخت هزینه بلیت مترو در گپ فراهم شده است.

مدیرعامل پیغام رسان گپ با اشاره به خدماتی که برای کسب و کارها روی این پیغام رسانها قابل ارائه است، گفت: گپ دریافت خدمات سازمانی اجتماعی کاملا رایگان را برای سازمان ها فراهم می نماید و به وسیله آن سازمان می تواند امکانات و پنلی را برای نیروهای خود فراهم کند. برای مثال نسل جدید خدمات امداد و نجات مبتنی بر مکان با همکاری هلال احمر روی این شبکه ارائه شده است.

وی درباره خواسته پیغام رسان های داخلی از دولت، گفت: منطقی است که وقتی شبکه تلفن همراه در کشور وجود دارد، مسئولان از سیم کارت خارجی استفاده ننمایند، بر این اساس انتظار این است که مسئولان حداقل در کارهای خودشان نیز از زیرساخت ارتباطی داخلی استفاده نمایند. اما متاسفانه ما یکی از معدود کشورهایی هستیم که دولتمردان ما از زیرساخت ارتباطی خارجی استفاده می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزارت ارتباطات سرور تخصیص یافته به پیغام رسان های بومی را پس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ارتباطات سرور تخصیص یافته به پیغام رسان های بومی را پس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید