وضعیت بانوان فعال حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده لرستان بررسی شد

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور بانوان و خانواده در سفر به استان لرستان، وضعیت بانوان فعال صنایع دستی در مناطق سیل زده لرستان را از نزدیک بررسی کرد.

وضعیت بانوان فعال حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده لرستان بررسی شد

فریبا رحمان پور، امروز یکشنبه 8 اردیبهشت 98، در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ورزشی ها در این باره گفت: بنا به دستور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای بررسی وضعیت بانوان فعال حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده لرستان به این استان سفر کردم.

او اضافه کرد: در این سفر از نزدیک به بررسی وضعیت بانوان فعال در حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده پرداختم و با آن ها از نزدیک گفت و گو کردم.

رحمان پور گفت: در بررسی های انجام شده و گفت و گو با این افراد، یکی از موضوعاتی که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، آسیب هایی است که به کارگاه های آن ها وارد شده است، خصوصا در این میان بانوان سرپرست خانوار نیازمند حمایت های ویژه ای هستند.

او گفت: ضمن این که موضوع سکونت افراد نیز موضوعی است که باید در اولویت باشد چرا که ابتدا باید زمینه سکونت این افراد فراهم شود سپس برای بازسازی کارگاه های صنایع دستی آن ها اقدام صورت گیرد.

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور بانوان و خانواده شرح داد: برآورده ها نشان می دهد، از مجموع 70 میلیارد ریال خسارت به صنایع دستی مناطق سیل زده استان لرستان، 50 میلیارد ریال مربوط به کارگاه های بانوان فعال در حوزه صنایع دستی در این مناطق است.

او اضافه کرد: بعد از حضور در این مناطق و بازدید های میدانی و بررسی های به عمل آمده، گزارش مکتوبی را به دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارائه کردم. ضمن این که نامه ای را به معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ارسال کرده ام.

رحمان پور اضافه کرد: در سفر به استان لرستان همچنین با استاندار دیدار کردم و در این دیدار خادمی استاندار لرستان قول مساعد برای حمایت از بانوان فعال صنایع دستی در منطاق سیل زده را داد و بر حمایت همه جانبه از بانوان فعال صنایع دستی در استان لرستان تأکید کرد.

او با بیان این که با توجه به این که تعداد زیادی از بانوان فعال حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده لرستان بانوان سرپرست خانوار هستند اضافه کرد: خانم های سرپرست خانوار به خاطر شرایط خاصی که دارند نیازمند حمایت های ویژه هستند.

رحمان پور خاطر نشان کرد: برای بررسی بیشتر وضعیت بانوان فعال حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده استان های گلستان و خوزستان، به این دو استان نیز به نمایندگی از دکتر مونسان سفر خواهم کرد.

منبع: میراث آریا

به "وضعیت بانوان فعال حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده لرستان بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت بانوان فعال حوزه صنایع دستی در مناطق سیل زده لرستان بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید