آنالیز فنی دنا پلاس

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، ایران خودرو حدود دو سال پس از عرضه دنا، نخستین فیس لیفت آن را با نام دنا پلاس در پاییز 1395 معرفی کرد.

آنالیز فنی دنا پلاس

به گزارش خبرنگار، ایران خودرو حدود دو سال پس از عرضه دنا، نخستین فیس لیفت آن را با نام دنا پلاس در پاییز 1395 معرفی کرد و فراوری آن از زمستان همان سال، ولی با مدل 1396 شروع شد. تغییرات ظاهری دنا پلاس عمدتاً در چراغ های جلو و عقب متفاوت، جلوپنجره اسپرت با ابعاد بزرگ تر و خطوط جانبی تازه روی در ها خلاصه می گردد.

ایران خودرو در ابتدا امکانات رفاهی مشتری پسندی مانند سانروف، مانیتور بزرگ تر، دوربین عقب، ایربگ جانبی، کروز کنترل، دی لایت های جدید و چراغ خوش آمدگویی روی دنا پلاس قرار داده بود. اما از ابتدای سال 98 برخی از این آپشن ها مجددا از خانواده دنا پلاس حذف شدند! مهم ترین حذفیات این خودرو مواردی مانند ایربگ های جانبی، سانروف، جاعینکی و سیستم پشتبانی نویگیشن است. در قسمت فنی نیز دنا پلاس، تفاوتی با دنا معمولی ندارد.

کیفیت ساخت آن نیز اندکی بهتر از دناست، اما همچنان از تندر پلاس، کمتر است. حال به سراغ دومین عوض خانواده دنا، یعنی نسخه پلاس توربو برویم؛ خودرویی که فراوری آن از اواسط سال 96 شروع شد، اما اولین سری آن در سال 97 بدست مشتریانش رسید. به لحاظ فنی، تفاوت پلاس توربو با پلاس معمولی مانند تفاوت سورن توربو با سورن معمولی است؛ یعنی ایران خودرو فقط سیستم توربوشارژ را به پیشرانه EF7 این خودرو افزوده و چندین تغییر فنی جزیی در آن اعمال کرد.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آنالیز فنی دنا پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فنی دنا پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید