ترامپ: طرح اعزام 120 هزار نیرو برای مقابله با ایران جعلی است

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه ادعاهای مطرح شده در یک روزنامه آمریکایی در مورد طرح پنتاگون برای اعزام 120 هزار نظامی به منطقه را رد کرد.

ترامپ: طرح اعزام 120 هزار نیرو برای مقابله با ایران جعلی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی ها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه ادعاهای مطرح شده در یک روزنامه آمریکایی درباره طرح پنتاگون برای اعزام 120 هزار نیرو به منطقه را جعلی توصیف کرد.

او درباره گزارش روزنامه نیویورک تایمز که مدعی شده بود پنتاگون طرح اعزام 120 هزار نیرو به منطقه را آنالیز نموده گفت: خبر جعلی است. ولی، آیا من می توانم چنین کاری انجام می دهم؟ حتماً. ولی [در حال حاضر] برای این کار برنامه ریزی ننموده ایم. امیدوارم مجبور نباشیم برنامه ریزی کنیم، اما اگر این کار را انجام دهیم، خیلی بیشتر از اینها نیرو می فرستم.

پیش از این روزنامه نیویورک تایمز مدعی شده بود پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا در جلسه ای در پنتاگون طرحی برای اعزام 120 هزار نیروی نظامی به منطقه جهت مقابله با حمله احتمالی ایران به نیروهای آمریکایی را مورد آنالیز قرار داده است.

این روزنامه نوشته بود هنوز تعیین نیست چنین طرحی مورد قبول شخص دونالد ترامپ باشد یا خیر.

دولت آمریکا بعد از ناموفق درآمدن سیاست هایش در قبال کره شمالی و ونزوئلا رویکرد تهدید و پیشنهاد مذاکره را برای ایران در دستور کار قرار داده است.

ترامپ 18 اردیبهشت ماه به طور یکجانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته ای برجام کشورش را از این توافق خارج کرد و چندین دور تحریم علیه ایران اعمال نموده است.

دولت او اخیراً اعلام نموده معافیت های مشتری های نفت ایران از تحریم ها را تمدید نخواهد نمود.

واشنگتن چهارشنبه هفته گذشته هم با صدور یک فرمان اجرایی صنایع آهن، آلومینیوم، مس و فولاد ایران را به فهرست تحریم های یکجانبه علیه ایران افزود.

دولت آمریکا بعد از خروج از برجام کارزاری همه جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته و در کوشش است کشورهای دیگر را به حمایت از تحریم های یکجانبه علیه ملت ایران فرا بخواند.

شورای عالی امنیت ملی ایران 18 اردیبهشت ماه در بیانیه ای خاطرنشان کرد میخواهد در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام بعضی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف کند.

جمهوری اسلامی در این بیانیه که در اولین سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته ای صادر شده به کشورهای باقی مانده در برجام 60 روز فرصت داده برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی اقدام نمایند.

این بیانیه همچنین هشدار می دهد در صورتی که کشورهای گروه 1+4 در ضرب الاجل یاد شده به تعهداتشان عمل ننمایند، ایران به صورت مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد نمود.

برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، تیرماه سال 1394 میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه 1+5) حاصل شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: طرح اعزام 120 هزار نیرو برای مقابله با ایران جعلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: طرح اعزام 120 هزار نیرو برای مقابله با ایران جعلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید