کوشش برای گسترش مخفیانه نیروهای سازمان سیا در افغانستان

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، پس از اظهارات ترامپ مبنی بر ادامه حضور اطلاعاتی قوی آمریکا در افغانستان حتی پس از توافق با طالبان نیویورک تایمز نوشت که دولت ترامپ برای گسترش حضور نیروهای سازمان سیا در افغانستان کوشش می نماید.

کوشش برای گسترش مخفیانه نیروهای سازمان سیا در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ورزشی ها، شماری از مقامات کنونی و سابق آمریکایی به نیویورک تایمز گفتند که مشاوران ارشد کاخ سفید بطور مخفیانه پیشنهاد دادند تا در صورت خروج نیروهای بین المللی از افغانستان حضور نیروهای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا را افزایش دهند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که مذاکرات آمریکا و طالبان برای خروج نظامیان آمریکایی از ادامه خواهد یافت بنابراین چنین اقدامی می تواند سبب پیچیده شدن مذاکرات گردد.

بعضی مقامات دولتی آمریکا خواهان حضور نیروهای تحت حمایت سازمان سیا به عنوان بخشی از نیروهای مبارزه با تروریسم هستند.

واحد نیروهای ویژه افغان موسوم به قطعه 02 پیش از تشکیل ارتش افغانستان توسط سازمان سیا تاسیس شد، کاملاً توسط این سازمان نیز اداره می گردد و به هدف قرار دادن غیرنظامیان، کشتار آن ها و نیز جنایات جنگی مشهور است.

نیویورک تایمز اضافه کرد که سازمان سیا و کاخ سفید از اظهارنظر درباره تصمیم ها برای گسترش حضور نیروهای تحت کنترل سیا در افغانستان خودداری کردند.

افزایش حضور سازمان سیا می تواند مانعی بر سر مذاکرات با طالبان برای توافق با این گروه باشد.

طالبان تصریح نموده که خواهان خروج همه نیروهای آمریکایی از افغانستان است و تفاوتی نیز بین نظامیان آمریکایی و نیروهای سازمان سیا قایل نیست.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته در گفت وگو با فاکس نیوز بار دیگر بر ادامه حضور در افغانستان حتی پس از توافق با طالبان اشاره نمود.

ترامپ گفت: ما در حال کاهش قابل توجه نیروها هستیم اما همواره (در افغانستان) حضور خواهیم داشت و حضور اطلاعاتی قویی خواهیم داشت.

رئیس جمهور آمریکا همچنین اضافه کرد که سطح نیروها در افغانستان به 8 هزار و 600 نظامی کاهش می یابد اما از ارائه جدول زمانی کاهش نیروها خودداری کرد.

واشنگتن در حالی گسترش شبه نظامیان وابسته به سازمان سیا را آنالیز می نماید که این نیروها خارج از تشکیلات دولت افغانستان عملیات می نمایند، به دولت این کشور جوابگو نیستند و به بی رحمی، کشتار غیرنظامیان و جنایات جنگی مشهور هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کوشش برای گسترش مخفیانه نیروهای سازمان سیا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای گسترش مخفیانه نیروهای سازمان سیا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید