حکم متفاوت یک قاضی دوستدار محیط زیست در کنارک سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از صدور حکم زیست محیطی یک قاضی دوستدار محیط زیست برای چهار شکارچی غیر مجاز حیات وحش در شهرستان کنارک خبر داد.

حکم متفاوت یک قاضی دوستدار محیط زیست در کنارک سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ ورزشی ها، وحید پورمردان گفت: 4 شکارچی غیرمجازی که به جرم شکار 3 رأس جبیر در شهرستان کنارک به مقامات قضایی معرفی شده بودند با رای قاضی دوستدارمحیط زیست این شهرستان، محکوم به کاشت مجموع 60 اصله نهال سازگار با اقلیم شهرستان، ساخت 24 عدد آبشخور و ارائه جزوات بیست صفحه ای در خصوص فواید جانوران وحشی و ضررهای ناشی از انقراض آنها به اداره محیط زیست کنارک شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان بلوچستان اظهار کرد: صدور اینگونه احکام زیست محیطی برای متخلفان جرایم حوزه محیط زیست علاوه بر جلوگیری از تخلفات و جبران خسارات وارده به محیط زیست می تواند در زمینه آموزشی و فرهنگ سازی نیز تاثیر به سزایی برجای گذارد.

وی ادامه داد: قبل از این نیز یکی دیگر از قضات دوستدار محیط زیست در شهرستان زابل شکارچیان متخلف را محکوم به کاشت 400 اصله نهال در حاشیه پناهگاه حیات وحش هامون کرده بود. امیدواریم که با تغییر نگرشی که نسبت به محیط زیست در مردم و مسئولین ایجاد شده در آینده نه چندان دور شاهد کاهش تخلفات زیست محیطی باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حکم متفاوت یک قاضی دوستدار محیط زیست در کنارک سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم متفاوت یک قاضی دوستدار محیط زیست در کنارک سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید