منابع صندوق توسعه ملی را نباید برای امور جاری هزینه کرد

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید تا جایی که می تواند، کمتر به صندوق توسعه ملی دست اندازی کند.

منابع صندوق توسعه ملی را نباید برای امور جاری هزینه کرد

به گزارش خبرنگاران، محمود صادقی در نشست با شهردار و اعضای شورای شهر کرمانشاه با اشاره به سیل اخیر که نزدیک به 20 استان کشور را درگیر کرد، به طرح مجلس برای جبران خسارت اقتصادی ناشی از سیل از محل صندوق توسعه ملی اشاره و توضیح داد: دولت باید در درجه اول از منابع دیگری برای جبران سیل استفاده کند، اگر این منابع پاسخگو نبود آن زمان باید سراغ صندوق توسعه ملی برویم.

صادقی در ادامه بر لزوم کاهش دست اندازی دولت به منابع صندوق توسعه ملی هم تاکید نمود.

وی با اشاره به محدودیت های به حقی که برای برداشت از این صندوق وجود دارد، گفت: نباید فراموش کرد این صندوق سرمایه گذاری بین نسلی و بلندمدت است که نمی توان منابع آن را به جز در موارد ضروری، برای امور جاری هزینه کرد.

صادقی با بیان اینکه در قانون بودجه هم در بندهایی به دولت اجازه داده می گردد که از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کند، اضافه نمود: این امر مغایر اهداف صندوق است.

وی در نظر دریافت یاری 150 میلیون یورویی برای صداوسیما را از جمله این موارد دانست که با اهداف صندوق توسعه ملی مغایر است.

صادقی اظهار کرد: البته موضوع دیگری که وجود دارد این است که اطلاعات شفافی از میزان منابعی که در صندوق توسعه ملی وجود دارد، در اختیار نیست.

صادقی در ادامه از تصویب قانون جامع مدیریت بحران در مجلس شورای اسلامی هم اطلاع داد و تاکید نمود: در این قانون بخش های مختلف مدیریت بحران از پیشگیری و مقابله گرفته تا بازسازی مناطق آسیب دیده لحاظ شده است.

به گفته این نماینده مجلس، یکی دیگر از مواردی که در این قانون به آن توجه شده، هماهنگی مؤثر بین دستگاهی در زمان بحران است، زیرا در چنین شرایطی معمولاً شاهد آسیب های ناشی از موازی کاری دستگاه ها هستیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه از همکاری خوب بین استان ها که برای یاری به نقاط سیل زده کشور انجام می گردد، قدردانی کرد و ادامه داد: بخش های مختلف بدون تبلیغات و سر و صدا در حال ارائه خدمات به مردم هستند و شهرداری تهران نیز در این بین حضور دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "منابع صندوق توسعه ملی را نباید برای امور جاری هزینه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع صندوق توسعه ملی را نباید برای امور جاری هزینه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید