اخلاق حرفه ای چیزی جز رعایت حقوق مردم در کسب وکار نیست

رییس دانشگاه علم و فرهنگ در آیین دانش آموختگان این دانشگاه با بیان این که امیدوارم دانشگاه در تربیت نیروهای متخصص و متعهد موفق بوده باشد، گفت: اخلاق حرفه ای چیزی جز رعایت حقوق مردم در کسب و کار نیست و مهم ترین حق مردم، احترام واقعی و بدون قید و شرط به آن هاست که این نگرش در فراوری کالا و محصولات، ارائه خدمت و ... نمود پیدا می نماید.

اخلاق حرفه ای چیزی جز رعایت حقوق مردم در کسب وکار نیست

به گزارش خبرنگاران، دکتر هاشمی در آیین دانش آموختگان این دانشگاه اظهار کرد: دانش و اندیشه بال های رسیدن به قله های رفیع سعادت و کمال انسانی است و امروز شما با کسب دانش لازم درحال قدم گذاشتن به جامعه ای هستید که بیش از همیشه احتیاجمند حضور ارزشمند شماست.

وی اضافه کرد: به فرموده حضرت رسول اکرم (ص)، بهترین مردم کسی است که بیشتر به مردم سود برساند. درحال حاضر شما در جایگاهی قرار دارید که مجهز به دانش هستید و برای سودرسانی به جامعه آماده می شوید و پس از این، اندیشه چگونگی خدمت می تواند ادامه مسیر شما را به بهترین شکل ممکن مشخص کند و باید توجه داشته باشید که هر یک از شما با توجه به تخصص و مهارت های خود در قسمتی مشغول خواهید شد، ولی در این مسیر یک نکته اصلی وجود دارد و آن تعهد به اخلاق انسانی و حرفه ای است.

دکتر هاشمی گفت: رویکرد مورد احتیاج جامعه امروزی را می توان بازگشت به عقلانیت و اخلاق دانست و این رویکرد بیشتر، رشته ها و حرفه هایی را تحت تاثیر قرار می دهد که در ارائه خدمت به انسان ها پیشتاز هستند. امروزه مسئولیت های اخلاقی در طیفی از مسئولیت های فردی- شخصی تا مسئولیت های فردی- شغلی گسترده گردیده است و از این رو اخلاق حرفه ای اهمیت خاص خود را یافته است.

وی تاکید نمود: اخلاق حرفه ای چیزی جز رعایت حقوق مردم در کسب و کار نیست و مهم ترین حق مردم، احترام واقعی و بدون قید و شرط به آن هاست که این نگرش در فراوری کالا و محصولات، ارائه خدمت و ... نمود پیدا می نماید.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ احترام واقعی به مردم را بازدارنده رفتارهایی چون تقلب، کم کاری، زیانکاری، فساد مالی و غیره دانست و اضافه کرد: اخلاق، منفصل از موضوعات مادی بوده و بعد معنوی را دربر می گیرد، ولی به واقع میزان توسعه و رشد واقعی و همچنین میزان تعهد به اصول انسانی هر جامعه بستگی به میزان توسعه و رشد اخلاق حرفه ای در تمام مشاغل علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم مهندسی و هنر و معماری دارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، دکتر هاشمی در انتها گفت: امروز امیدواریم که دانشگاه علم و فرهنگ در تربیت نیروهای متخصص و متعهد موفق بوده باشد و به زودی شاهد جاری شدن خیر وجودی فارغ التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ در جامعه باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اخلاق حرفه ای چیزی جز رعایت حقوق مردم در کسب وکار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخلاق حرفه ای چیزی جز رعایت حقوق مردم در کسب وکار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید