سه هزار عملیات امداد رسانی برای نجات مسافران نوروزی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام سه هزار و 401 ماموریت امدادرسانی برای نجات جان مسافران نوروزی از 25 اسفند 97 تا انتها هفتم فروردین جاری در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال 98 در سراسر کشور اطلاع داد.

سه هزار عملیات امداد رسانی برای نجات مسافران نوروزی

شاهین فتحی درگفت و گو با ایرنا افزود: در مدت یادشده امدادگران و نجاتگران سازمان امداد و نجات هلال احمر به 166 هزار و 475 نفر از هموطنان متاثر و آسیب دیده از انواع حوادث امدادرسانی کردند و در جریان این عملیات یک هزار و 953 نفر نجات یافته و هزار و 296 نفر دیگر هم به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: در مدت یادشده 14 هزار و 166 نفر هم در محل وقوع حوادث از خدمات امداد و یاری های اولیه سرپایی در محل بهره مند شدند و 16 هزار و 184 نفر از مسافران نوروزی فصل بهار هم خدمات پزشکی(تست فشار خون و قند خون) را دریافت کردند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات افزود: با کوشش نیروهای امدادی هلال احمر از شروع طرح ملی امداد و نجات(25 اسفند 97) تا روز (هفتم فروردین 98) 46 هزار و 392 آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث به ویژه حوادث جوی(سیل و آبگرفتگی) اسکان اضطراری و 10 هزار و 50 مسافر نوروزی اسکان عادی یافتند.

به گفته فتحی همچنین با انجام 284 مورد عملیات نجات فنی، 393 مصدوم سوانح ترافیکی از میان خودروهای تصادفی یا واژگون شده در حوادث جاده ای از میان آهن و شیشه رهاسازی و به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از عموم مردم خواست تا در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح شهری، صنعتی و کارگاهی، جاده ای، دریایی و کوهستانی با شماره 112 مرکز پاسخگویی به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سه هزار عملیات امداد رسانی برای نجات مسافران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه هزار عملیات امداد رسانی برای نجات مسافران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید